Les divokých čtení

permanentní festival Universal NoD a Činoherního studia v Ústí nad Labem

 

Cyklus sedmi scénických čtení původních českých textů, který navazuje na tzv. českou sezónu 1999/2000 Činoherního studia, v jejímž závěru se konal festival Les divokých sviní.

producent projektu: Irena Perclová

dramaturg projektu: Lenka Havlíková

 

Lukáš Hajn

Černá noc

(Démonická hra o třech výstupech a epilogu)

Na motivy stejnojmenné hry Lva Blatného

Ve spolupráci s Romanem Sikorou

režie: Irena Perclová

hrají: Halka Třešňáková, Linea Happonen, David Máj, Tomáš Krejčíř, Karel Zima

 

 

Lukáš Hajn

Narozen roku 1974 v Turnově. Po absolvování gymnázia studoval režii na Difa JAMU v Brně (1993-98). V roce  1995 získal stipendium na Dartington College of Arts,
kde se po dobu trimestru účastnil projektu A.Boalo - Neviditelné divadlo. JAMU absolvoval v roce 1998 inscenacemi Zabijak Joe (Tracy Letts) a - Sir Halewyn  (M.de Ghelderode)
ve studiu Marta Brno. Režíroval v Městském divadle Zlín (Hra lásky a náhody, Oleanna, Legenda o nebohém Jindřichovi) a v Divadle F. X. Šaldy v Liberci (Jakub a jeho pán). Krátký čas působil i v komerční sféře – pracoval jako redaktor a scénárista v redakci ranního vysílání TV Nova. Ve svém životopise uvádí i režii výukového filmu o výrobě cockpitu do Oktavie pro mladoboleslavskou automobilku. V Selesienském divadle v Praze byla v prosinci 2000 uvedena Černá noc, a to v přepracované, celovečerní verzi – dnes večer ovšem uvidíte scénické čtení verze původní, otištěné ve sborníku Hrdlili hrdly na plotně (vydala JAMU 1996)


 

Roman Sikora (mujweb.cz/www/sikora)

Narozen 3. 7. 1970 v Třinci. V roce 1988 ukončil střední odborné učiliště hutnické tamtéž. Několik let pracoval v Třineckých železárnách jako elektromechanik a zámečník u údržby kolejí. Po ukončení vojenské služby žil jako nezaměstnaný v Bratislavě. Po rozpadu federace se v roce 1993 vrátil do Čech a začal studovat na Difa JAMU v Brně obor divadelní režie a posléze dramaturgie ateliéru prof. Bořivoje Srby, v němž roku 1999 absolvoval. Je autorem několika divadelních her (mj. Tank – premiéra ve Východoslovenském státním divadle v Košicích, Slovenská republika, režie Milena Hurajová; 1996, Vlci – prem. v Divadle Husa na provázku v Brně, režie Eva Tálská, 1997; Smetení Antigony – uděleno 2. místo v soutěži o nejlepší českou divadelní hru Nadace Alfréda Radoka za rok 1997, ve formě scénického čtení prezentována v roce 1998 v Divadle Husa na provázku v rámci festivalu Divadlo v pohybu, tentýž rok čtena v Českém rozhlase Brno, v září 1999 čtena v rámci Berliner Fetwochen ve Volksbühne; Nehybnost - 1999, Opory společnosti - 2000). Jako dramaturg se podílel na několika inscenacích ve školním  divadelním Studiu Marta (S. I. Witkiewicz: Matka, Tracy Lett´s: Zabiják Joe). Je zakladatelem a redaktorem internetového divadelního časopisu věcné zuřivosti Yorick (yorick.hyperlink.cz). Nyní je studentem doktorandského studia na divadelní fakultě JAMU v oboru dramaturgie autorská tvorba.

Skok na začátek